Spartakiada w Skaryszewie

7 października 2019

W dniu 6 października 2019 roku na zaproszenie stowarzyszenia niepełnosprawnych „Providentiae Dei” wzięliśmy udział w XVII Regionalnej Spartakiadzie Integracyjnej w Skaryszewie.

Uroczyste otwarcie zainaugurowały przedstawiciele władz Miasta i Gminy Skaryszew oraz przedstawiciele Stowarzyszenia. Następnie obejrzeliśmy fantastyczne występy trzech grup taczanych i przeszliśmy uroczystym korowodem rozpoczynając tym samym część sportowo – rekreacyjną.

Przedstawiciele naszej placówki brali udział w następujących konkurencjach:

- strzały na bramkę,

- odbijanie piłeczki ping – pongowej,

- rzuty ringo na palik,

- rzuty osobiste do kosza,

- rzuty lotka do tarczy,

- rzuty woreczkiem do kosza.

Walka była naprawdę bardzo zacięta i wyrównana, każdy z nas musiał bardzo się starać, aby pokonać przeciwników. Ale udało się, nasza drużyna aż 3 razy stawała na podium. Po raz pierwszy przy dźwiękach fanfar srebrny medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową odebrał Marcin Łukomski zajmując II miejsce w konkurencji o nazwie rzut woreczkiem do kosza. Już za chwilę na tym samym podium, ale miejsce niżej stał Tomasz Tusin odbierając brązowy medal, dyplom i nagrodę za III miejsce w odbijaniu piłeczki ping-pongowej. Nasz ranking zdobytych nagród zamknęła Edyta, jako jedyna dziewczyna z naszej drużyny zdobyła III miejsce w rzycie ringo na palik. Pozostali zawodnicy spartakiady otrzymali nagrody pocieszenia. Byliśmy i wciąż jesteśmy bardzo dumni z naszych zwycięzców.

Jak to bywa w zawodach sportowych nie każdy wygrywa , nie każdemu udaje się zdobyć medal, ale my jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w Spartakiadzie, gdzie naprawdę fantastycznie się bawiliśmy. Zwycięzcy naszej drużyny otrzymali silną motywację do uprawiania sportu, która jest podstawą do tego, aby każdego dnia wychodzić i walczyć o własne marzenia.

Po zakończonych konkurencjach sportowych czas umilał nam pan DJ fantastyczną muzyką i zabawą.

Bardzo szczęśliwi i usatysfakcjonowani z miło spędzonej niedzieli wróciliśmy do swoich domów.